Logo edukino.cz

Můj účet

Stručná historie světa

Stručná historie světa

Popis

Nejslavnější fyzik 20. a 21.století, geniální Stephen Hawking, zemřel 14. 3. 2018. Vánoční představení Tanečního studia Emotion vzdává hold tomuto géniovi, který, ač upoután většinu života bez jediného pohybu na vozík, prožil život plný závratné rychlosti. Skoro jako z filmu. A film byl o něm dokonce nedávno natočen. Jeho mysl otvírala mnohá nepředstavitelná témata, ve svých teoretických pracech cestoval napříč vesmíry k černým dírám, gravitačním polím a až tam, kam se žádný jiný pozemšťan svou myslí zatím nedostane… Jeho vizionářské práce napovídají, že trojrozměrný svět, do něhož jsme my uvězněni, jeho mysl nespoutal.

A tak se spolu se Stephenem Hawkingem pojďme projít stručnou historií vesmíru a našeho světa. Zažijeme počátek všeho – Velký třesk, zrod hvězd a galaxií, stvoření Země čtyřmi živly, příchod zvířat i člověka. Prožijeme 4 roční období na planetě Zemi a bude to jedna velká jízda po spirále času za Stephenem Hawkingem a jeho největším tajemstvím.

Plakát
Plakát k představení

Lektor

Taneční studio Emotion Taneční studio Emotion Taneční škola

Od roku 1994 učíme děti i dospělé, jak proměnit obyčejný pohyb v něco krásného a nevšedního. Za tu dobu prošlo našimi tanečními sály téměř 4000 studentů ve věku od 4 do 20 let a každý rok se jejich řady rozšiřují. Vychovali jsme mladé tanečníky, kteří se díky talentu, píli i vedení profesionálních učitelů tance stali studenty tanečních konzervatoří či uměleckých vysokých škol a následně profesionálními tanečníky. Další si zvolili jiná povolání a pracují třeba jako špičkoví lékaři. Láska k tanci jim ale zůstává. Účastníme se prestižních tanečních soutěží, kde pravidelně získáváme nejvyšší ocenění. Dvakrát ročně pořádáme autorská představení na prknech nejznámějších pražských divadel a část z jejich výtěžku přenecháváme na charitativní účely. Naše radost z pohybu totiž může pomáhat i jiným. V našem repertoáru najdete vše od základní taneční průpravy, díky které se děti už v útlém věku naučí vnímat a dokonale ovládat svoje tělo, přes taneční techniky, jako jsou contemporary, jazz dance, klasický a moderní tanec, až po řadu externích předmětů, jako jsou třeba akrobacie, lidový tanec či hip hop.

Obsah

Získej tento unikátní obsah

Jednorázová platba

299 

Aktivuj si časově neomezený on-line přístup k tomuto edufilmu.

Jednorázová platba kartou.

Kup teď.

V rámci předplatného

ZDARMA

Aktivuj si online členství.

V rámci předplatného získáš přístup ke všem příspěvkům od této školy.

Nejsi dosud přihlášen

Materiály z tohoto edufilmu jsou přístupné jen přihlášeným uživatelům.

Jsi tu poprvé?

Registrací získáš přístup k ukázkovým materiálům zdarma.

Základní údaje o tomto edufilmu:

Rozsah: 2 představení

Jednorázová platba

299 

Aktivuj si časově neomezený on-line přístup k tomuto edufilmu.

Jednorázová platba kartou.

Kup teď.

V rámci předplatného

ZDARMA

Aktivuj si online členství.

V rámci předplatného získáš přístup ke všem příspěvkům od této školy.